SİPARİŞLER

TESLİMAT ve İADE

SİPARİŞ TESLİM SÜRESİ

Siparişler Türkiye'nin her yerine 3 iş günü içerisinde teslim edilir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde banka onayı anında alınabilmekte ve sipariş hazırlık aşamasına geçilmektedir. Havale ile ödemelerde; ödemeler Platon Bilgi İşlem ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti (Bundan sonra ŞİRKET olarak anılacaktır) hesabına ulaştıktan sonra sipariş hazırlık aşamasına geçilir. 

Sipariş hazırlandıktan sonra kargo firmasına teslim edilir. Kargo firmaları bulunduğunuz bölgeye göre mümkün olan en kısa sürede, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.

Saat 12.00'ye kadar oluşturulan siparişler aynı gün içinde kargo firmasına teslim edilir.

SİPARİŞ TAKİBİ

Sitemize üye girişi yaptığınızda, Siparişlerim bölümünden siparişlerinizi ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

KARGO ÜCRETİ

Kargo ücreti sipariş tutarına yansıtılmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği haricinde, teslimat sırasında kesinlikle bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ekstra ücret istediği takdirde ŞİRKET ile irtibata geçiniz.

HASARLI ÜRÜN TESLİMATI

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapmalısınız. Herhangi bir hasar gördüğünüz anda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatın. Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Önemli: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile geri göndermelisiniz.

İRSALİYE/FATURA TESLİMATI

İrsaliye/faturanız siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde veya ürün kutusu içerisinde ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından irsaliye/fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve isteyiniz. Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen irsaliye/ fatura için tutanak tutturunuz.

KUSURLU ÜRÜN

Hatalı gelen ürünü iade/değişim formu ve faturası ile birlikte bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında gerekli işlemler yapılacaktır.

KUSURLU SİPARİŞ

Ürün sayısı ile size ulaşan irsaliye/faturada belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. İrsaliye/faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve ŞİRKET ile irtibata geçiniz.

KARGO TESLİMATI

Ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken, teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak ŞİRKET'e geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. 

SİPARİŞ ALANI

Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Ürünlerin teslimatları yalnızca kargo firmasının bulunduğu bölgelere yapılabilmektedir. Kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelere teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek elden teslim almaları gerekebilir.

YURT DIŞI SİPARİŞLERİ

Türkiye dışına gönderim yapılamamaktadır.

CAYMA HAKKI

ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 

a) 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) İade formu,

c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

e) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 

f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Uyarısı