DÜNYA ÇAPINDAKİ NORVEÇLİ SPORCULAR LACTOFERRIN GOLD 1.8®'İ KONUŞUYOR!


 

Oslo merkezli Sağlık ve Fitness Firması Innovatera A.Ş. Lactoferrin Gold 1.8®'in son tanıtımında, Norveç Sporcu Beslenmesinde Homeostasis (iç denge) konusu ile manşetlere taşındı.

Bu yeni gıda takviyesi şimdiden ülke çapında Olimpik Merkezler ve Spor Akademilerinden çok sayıda koçun ve eğitmenin dikkatini çekmektedir. Oslo’nun önde gelen Spor Eczanesi Puls Apotek yakın zamanda Lactoferrin Gold 1.8®’i popüler sporcu gıda takviyelerinden biri olarak öne çıkarmayı başarmıştır.

LAKTOFERRİN VE SPOR


 

Laktoferrin vücudumuzda doğal olarak bulunan ve  birçok metabolik yolağın etkin düzenleyicisi olarak hareket eden bir glikoproteindir. Laktoferrin vücudumuzda aşağıda örnekleri verilen çeşitli bio-metallere kovalent olarak bağlanır ve onları taşır.

  • Demir (Fe) Hemoglobin aracılığıyla oksijen taşınması ve sitokrom aracılığıyla ATP sentezi için hayati öneme sahiptir.
  • Kobalt (Co) B12’ye bağımlı enerji üretimi için gereklidir.
  • Çinko (Zn) pek çok anabolik yol (örneğin protein sentezi) için bir kofaktördür.
  • Bakır (Cu) ve Manganez (Mn) antioksidan enzimler (örneğin süperoksit dismutazi (SOD)- Cu-SOD ve Mn-SOD; peroksidazi) için vazgeçilmez öneme sahiptir.
  • Krom (Cr) glukoz metabolizması için gerekir.

Laktoferrinin normal sağlıklı bir vücuttaki fizyolojik döngüsü günlük 60 mg’dir. Bununla birlikte, vücuttaki laktoferrin seviyeleri fiziksel egzersiz ve spor gibi artan metabolik durumlarda hızla azalır; bu nedenle vücut fizyolojisini geri kazanmak ve optimize etmek için laktoferrinle bio-yenilenme hayati öneme sahiptir. (Laktoferrin hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.) Aşağıda, Norveç Spor Camiasından çesitli kişilerin Lactoferrin Gold 1.8® ürün deneyimleri ve fonksiyonel gözlemleri derlenerek sunulmuştur.

 
LACTOFERRIN GOLD 1.8® ÜRÜN DENEYİMLERİ


         

  

Tim Bennett Norveç’te her yıl bir noktadan diğer noktaya yarış olarak düzenlenen Norveçli Erkekler Ekstrem Triatlonu’nda, 9 kez bitiş çizgisine ulaşma ulusal rekoruna sahiptir. Aynı zamanda BMW Oslo Maratonu’nun Etkinlik ve Yarışlar Direktörü ve Norveç Dayanıklılık Sporcuları Birliği, 'Kondis' Başkanı’dır.

"Lactoferrin Gold 1.8® almaya başladığımdan bu yana performansımda ve egzersiz toparlanmamda bir iyileşme farkettim.”

"Lactoferrin Gold 1.8® almaya başladığımdan bu yana performansımda ve egzersiz toparlanmamda bir iyileşme farkettim. Aktif yarışmalarda, laktoferrin besin desteği ile fiziksel dayanıklılığım dikkate değer ölçüde gelişti. Ayrıca yıpranma çok azdı ve ertesi günkü uzun yavaş koşu çok daha kolay oldu. Laktoferrin alımı ile enerji seviyelerim aşama aşama yükseldi ve metabolik oranım ideal hale geldi. 52 yaşındayım ve bu benim için oldukça etkileyici!”

 
 
 
 
 
 
 

 

Louise Skak Norveç’in en iyi kadın ultra-yarış şampiyonlarından biri olarak kabul edilir. Dünyanın pek çok yerinde çok sayıda maratonu tamamlamış, zorlu dereceler ve bitirme süreleri ortaya koymuştur. Louise, İskandinavya’da 17 maraton kazanmıştır ve maratonda en iyi derecesi 3:01:26'dır.

"Lactoferrin Gold 1.8® alımı ile nihayet 5 hafta içerisinde normal demir seviyelerine ulaştım!”

“Kronik demir eksikliği çekiyordum ve sıradan mineral sağlık destekleri ile demir emiliminde sorunlar yaşamıştım. Lactoferrin Gold 1.8® aldıktan sonra, hematokrit ölçümlerim önemli ölçüde iyileşti ve hemoglobin seviyem 5 hafta içerisinde düşük olan 8.9 g/dL seviyesinden normal 12.8 g/dL seviyesine yükseldi! Şu an kendimi çok iyi hissediyorum ve Lactoferrin Gold 1.8®’in bu ideal mineral dengesine ulaşmada bedenime yardımcı olduğuna inanıyorum."

 

Ole Arne Eiksund Sports & Fritid Dergisinin 2015 sayısında "Norveç’in Maratoncusu" olarak gösterildi. Dünya çapında yüksek rekabete sahne olan maratonlarda koştu ve 2018 yılında, gıpta ile bakılan 100 Maraton Kulübü’ne katıldı. En iyi bireysel maraton zamanı 2:58:06’dir. Ole Arne 2013 yılında 24-Saatlik Yarışta, Norveç Ulusal Şampiyonası’nı (kendi yaş grubunda) kazanmıştır.

"Lactoferrin Gold 1.8® bedenimin doğal savunmasını güçlendirmeye yardımcı oluyor ki, bu da benim dayanıklılık aktivitelerimi sürdürebilmem açısından karşılıksız nitelikte.”

“Lactoferrin Gold 1.8®’i günlük destekleyici diyetimin bir parçası olarak kullanıyorum. Maraton yarışlarında beslenme dengemi iyileştiriyor, bunun yanı sıra hızlı bir yorgunluk atmaya, toparlanmaya yardımcı oluyor. Kısa süre önce 7 günde 7 maraton tamamladım; laktoferrin dozunu yarıştan önce 2 kapsül, yarıştan sonra 2 kapsüle çıkarmak, benim için mükemmel bir sonuç sağladı! Lactoferrin Gold 1.8® bedenimin doğal savunmasını güçlendirmeye yardımcı oluyor, ki bu da benim dayanıklılık aktivitelerimi sürdürebilmem açısından karşılıksız nitelikte.

 

Not: Bu Blog’da yer verilen kişiler, ürün deneyimlerini kendi iradeleri ile beyan etmek üzere gönüllü olmuşlardır, açıklamaları için ücretli olarak tutulmamış ya da görüşleri için kendilerine herhangi bir bedel ödenmemiştir.     

SPORCULAR İÇİN ONAYLANMIŞTIR!

 

Lactoferrin Gold 1.8® için, sporcu besin ürünleri, sporcu besinleri endüstrisi tedarikçileri ve besin desteği üretim tesisleri için global bir kalite güvence programı olan "Informed-Sport" tarafından sporcuların kullanımı için kalite güvencesi sağlanmıştır.

Informed Sport programı, Informed-Sport logosunu taşıyan bir takviye ürününün ve / veya hammaddesinin her partisinin, LGC’nin birinci sınıf spor doping laboratuvarı tarafından, yasaklanmış maddeler için test edildiğini onaylar. Lactoferrin Gold 1.8®, sporcuların                                                  kullanımı için güvenli olduğuna ilişkin en üst düzeyde güvence sağlamak üzere ISO 17025 onaylı bir LGC laboratuarında titizlikle test                                                 edilir.

 

YAZAR HAKKINDA

 Bevi Edlund bioQuad’a on yılı aşan bir gazetecilik geçmişi ile katılmıştır. California Eyalet Üniversitesi, Fullerton İletişim Fakültesinden   (Gazetecilik Bölümü) dereceyle mezun olmuştur. Bevi’nin tutkusu beslenme, sağlık ve yaşam tarzı hakkında yazmaktır. bioQuad ekibine   katılmadan önce Bevi, Güney Kaliforniya genelinde çeşitli gazeteler için yazılar kaleme almıştır. Bevi blog yazıları ve makaleleri ile   insanlarla iletişim kurmayı sevmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Uyarısı