ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME EKİBİ 

NAIDU ŞİRKETLER GRUBU

 Lactoferrin Gold 1.8® ve OsteoDenx® laktoferrin üzerinde 35 yıldır çalışmalarını sürdüren ödüllü biliminsanı, İmmünoloji ve Mikrobiyoloji Uzmanı, Moleküler tıbbın öncülerinden, global tıp dünyasında Bio-Yenilenme (Bio-Replenishment) teorisinin ve Bioquad Prensipleri’nin öncüsü olarak da bilinen Dr. Narain Naidu tarafından geliştirilmiştir. Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli üniversite fakültelerinde profesör olarak hizmet veren Dr. Narain Naidu, birçok profesyonel ve bilimsel topluluğun seçilmiş üyesidir. Devlet/kamu kuruluşlarına, dünya çapındaki çok uluslu ilaç ve sağlık şirketlerine araştırma danışmanlığı yapmaktadır. Üretken bir yazar olarak, tek editörü olduğu dört ciltlik kaynak kitabının, otuzdan fazla kitap bölümünün ve araştırmacı yazar olarak elliden fazla hakemli araştırmanın aralarında bulunduğu birçok yayın ve sağlıkla ilişkili uygulamalarda birçok patent sahibidir.

 

Dr. Naidu’nun Doğal Bio Aktif Moleküller, Toksik Şok Sendromu ve Gıda Güvenliği üzerine araştırmaları kendisine uluslararası bilinirlik kazandırmış ve buluşları 4 başarılı biyoteknoloji şirketinin kuruluşuna temel olmuştur;

1) N-Terminus
2) N-Tech
3) bioQuad Life Sciences
4) bioQuad Europe

 
Naidu Şirketler Grubu 2001 yılında Dr. Narain Naidu tarafından kurulmuştur. Grup bünyesindeki N-terminus Araştırma Laboratuvarı en gelişmiş teknolojiye sahip araştırma ve geliştirme tesisidir.

 

 

 bioQuad Life Sciences; 
 

 bioQuad Life Scienceskendi vücut sistemleri hakkında insanları bilgilendirerek güçlenmeleri ve sağlıklı aktif bir yaşam sürmeleri için     kanıtlanmış, uygun maliyetli, yenilikçi çözümler sunma misyonu ile kurulmuştur.

 bioQuad Prensipleri, yaşamın 4 çeyreği arasındaki karşılıklı dinamik etkileşime ışık tutar. Dünyada yaşam 4 prensip üzerinde     kurulmuştur. Bu prensipleri yaşamın 4 Çeyreği veya bioQuad olarak adlandırabiliriz. Yaşamımızı devam ettirebilmemiz için enerjiye sahip   olmamız gerekir. Enerji, yaşamın devamlılığı ve işleyebilmesi için temeldir. Bu, yaşamın ilk çeyreğinden biri olan BioRedoks prensibidir.

 İkinci çeyrek BioYenilenme; Gezegenimizde, vücudumuzda bulunması ve işlenmesi gereken özel elementler, kimyasallar, mineraller    vardır. Bunları vücutta elde etmek, kazanmak ve doğru yerlere iletilmelerini sağlamak için zaman içerisinde vücudumuzda mekanizmalar gelişmiştir. Bu BioYenilenme kısmıdır.

Üçüncü kısım BioRitimtüm bu bileşenlerin çalışması için belirli bir hiza ihtiyaç vardır. Örneğin koştuğunuzda kalbiniz daha hızlı atar, heyecanlandığınızda nefes alış verişiniz artar. Bu ritim ayrıca BioYenilenme ve enerji ile de telafi edilmelidir. Yani BioRitim, yaşayan sistemde hızın işlenme, enerjinin ve BioYenilenmenin geri dönüşme yeteneğidir.

 

Dördüncü ve son çeyrek BioFormat, genetik haritamızdır. Yaşamın sürdüğü mekana vücut diyoruz. Yaşam senfonisinde varlığını devam ettiren vücutlarımız için 3 bileşen vardır; başlangıçta belirli bir dizayn ile uyumlu olmalıdır ve sonra büyüdükçe ve geliştikçe genetik dizayn ile uyumlanır. Vücudunuz sıra dışı durumlarda da deforme olabilir. Ve deformasyon sağlık veya hastalık gösteren bir süreçtir. Yaşlanma deformasyon sürecidir. Yani, bu 3 bileşenin uyumu, gelişimi ve deformasyonu genetik kodlarımız ile düzenlenen BioFormat çeyreğini oluşturmaktadır.

 

Özetle, bioQuad Teorisinin 4 çeyreğinden birincisi BioRedoks; enerji transferi ile ilgilenir. İkinci çeyrek BioYenilenme; iç homeostaziden, vücut içi denge yönetiminden sorumludur ve üçüncü çeyrek BioRitm; hız, geri dönüşüm ve vücut hızını belirli bir ritme ayarlamak için çok önemlidir. Dördüncü çeyrek BioFormat’tır, yaşamın sürdüğü mekan, biçim.

Ancak bu 4 sistem bir uyum içerisinde çalışırsa vücut optimum performansını gösterebilir. bioQuad sağlıklı vücut dengesinin elde edilmesinde sistem optimizasyonunun esas olduğu görüşündedir. Çeşitli aktif içeriklerle patentli bileşiklerini ve hedefe ulaştıran teknolojileri bir araya getirerek her bir vücut sistemini destekleyen kapsamlı formüller geliştirebilmektedir. Sonuç olarak vücudumuzdaki her bir sistem hem doğuştan gelen multifonksiyonel düzenleyici moleküllerle (bio-yenilenen) hem de optimum sağlığı destekleyen, vücut sistemlerine özel besinler ile yenilenmektedir.
 
Dr. Naidu, misyonları doğal biyoaktif bileşikleri tanımlamak, ayrıştırmak ve saflaştırmak olan biliminsanlarının ve medikal uzmanların oluşturduğu bir ekibe öncülük etmektedir. Son teknoloji gıda takviyeleri hazırlanıp piyasaya sürülmeden önce bu ekibin araştırmalar sonucu elde ettiği buluşlar bilimsel olarak test edilir ve klinik olarak ispatlanır.

 

 

Naidu Şirketler Grubu Sağlık Hizmetleri Teknolojileri, şu anda 5 kıtaya yayılmış 28 ülkede yüzbinlerce insana ulaşmaktadır. 
 

 

 
 
 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Uyarısı